top of page
back.png

איך לרדת במשקל בזמן שמטיילים בחו"ל

איך אני אוכלת ארוחות שחיתות כל יום ובכל זאת שומרת על המשקל? (ואפילו הצלחתי לרדת קצת בפורטוגל).

בחודשים האחרונים טיילתי המון, לא רק טיילתי, טיילתי ועבדתי מכמה מקומות בעולם,

הייתי 3 שבועות בניו יורק, ולאחרונה בפורטוגל במשך חודש שלם.

האוכל פה זול וטרי ומגרה.

דגים, פירות ים, מלא שמן זית, הגבינות שלהם זה להתעלף, וקונדיטוריות בכל פינה, הם ממש חזקים בעוגות פה, יש להם עוגה מקומית שקוראים לה Pastel de Natte שלא לדבר על הבירה והיין שלהם שזה ממש חגיגה, ובכל זאת הצלחתי לשמור על המשקל פה ואפילו לרדת קצת.


אגב מי שאומרת שזה גנטי שאני שומרת ככה על המשקל זה ממש לא נכון, אני באה ממשפחה איטלקית, והנשים במשפחה שלי יש להן נטייה להתעגל עם הגיל,

אז גוף חזק וחטוב ובריא בגיל 55 לא קורה מעצמו,

ואני משקיעה הרבה מאוד בלעשות fine tuning לגוף שלי,

אני קשובה כל הזמן למה שהוא צריך וכמה אני יכולה לאכול בלי להעמיס עליו,

ומצד שני אני לא מוכנה לפספס את כל ה- fun שיש בנסיעה לחו"ל כי מה זה שווה לנסוע ולאכול רק דג בגריל וסלט, אני לא רוצה לנסוע אם אני לא יכולה לאכול את האוכל המקומי.


אז איך אני אוכלת ארוחות שחיתות כל יום ובכל זאת שומרת על המשקל ואפילו הצלחתי לרדת קצת פה בפורטוגל?


1. הטיפ הראשון שלי זה ליהנות מהחופשה בלי רגשי אשמה, לקבל את זה שבחופשה הדברים לא יהיו מושלמים, לא להיכנס מזה ללחץ, אלא ליהנות מהרגע.


2. דבר שני, אני אוכלת בתוך הטווח הקלורי שלי, גם כשאני אוכלות אוכל שהוא הרבה יותר כבד ושמן ממה שהייתי אוכלת בבית, ומדי פעם אני אוכלת עוגה או שותה גם איזה אלכוהול מגניב, אבל אני תמיד יודעת פחות או יותר כמה קלוריות אכלתי, ואני יודעת כמה קלוריות אני צריכה לאכול כדי לא לעלות מהמשקל הקיים שלי, ואם את רוצה לדעת כמה קלוריות את יכולה לאכול כדי לשמור על המשקל שלך בלי לעלות אז יש כל מיני מחשבונים אונליין לפי הגיל רמת הפעילות והגובה שלך.

אז כדי לאכול מה שבא לי וליהנות מהאוכל איפה אני נמצאת, אני מעדיפה לשמור את הקלורית שלי לארוחה אחת גדולה ולעוד ארוחה קטנה, ושתיהן בחצי השני של היום.

יכול להיות שיש עוד דרכים לעשות את זה, אבל אני באופן אישי לא מצאתי פתרון אחר שנותן לי כזה חופש לאכול את מה שבא לי.

אז מה שקורה ביום רגיל בחופשה זה שבבוקר אני לא אוכלת כלום, רק שותה מים,

לפעמים מים מוגזים, זה אפילו יותר טוב כי זה נותן לי הרגשה של מלאות,

ואני לא מרגישה רעבה, מעניין לי, אני מסתובבת, יש לי המון גירויים חדשים, אני לא חושבת על אוכל בכלל, ויש לי המון אנרגיה, אני מרגישה מאוד בפוקוס,

הארוחה הראשונה שלי היא בדרך כלל בסביבות שעה 15:00 או 14:00 ואז אני אוכלת משהו קטן,

בפורטוגל אני אוכלת לפעמים מהעוגה המקומית שלהם Pastel de Natta שהיא מעולה, או איזה סנדוויץ קטן.

ובערב אני אוכלת את הארוחה הגדולה.

רוב הנשים מסוגלות לאכול בין 14:00-15:00 קלוריות בלי לעלות במשקל, אז זה אומר שבארוחת ערב אני יכולה לאכול 1000-1100 קלוריות, שזה ארוחת שחיתות מטורפת, מנה ראשונה, מנה עיקרית, לפעמים אני שותה בירה, ואני לא אומרת לא ללחמנייה שהם שמים פה על השולחן עם חמאה וזיתים בכל ארוחה.

איך אני יודעת כמה קלוריות אני אוכלת? יש אינסוף אפליקציות מצוינות לטלפון שסופרות קלוריות, אני אישית משתמשת כבר שנים ב My Fitness Pal שהיא מצוינת,

אבל חשוב לי הגיד שאני לא באובססיה על הקלוריות, אני עוקבת בגדול, אני לא מתחילה לשגע את עצמי עם זה,

אבל מה שכן אני מקפידה מאוד לעקוב אחרי צריכת החלבון שלי, וזה מביא אותי לטיפ הבא

לאכול מספיק חלבון זה הדבר הכי חשוב כדי לשמור על המשקל בחופשה,

וגם כדי לשמור על מסת שריר כי בין גיל 20 לגיל 80 אנחנו מאבדות ארבעים אחוז ממסת השריר שלנו, אז חשוב מאוד לשמר את מסת השריר כמה שאפשר.

וזה די טריקי לאכול מספיק חלבון כי באופן כללי בחברה שלנו אנחנו בדרך כלל אוכלות יותר מדי פחמימות ופחות מדי חלבונים, ובטח ובטח כשאנחנו בחופשה,

והחישוב הוא שאנחנו צריכות בערך 2 גרם חלבון על כל קילו ממשקל הגוף שלנו כדי לשמור על מסת שריר תקינה,

אז אני משתדלת לבחור מסעדות שמגישות חלבון ולא רק פסטה או פיצה,

וגם אם אני מתארחת במלון ואין לי מטבח בחדר, עדיין תמיד אפשר לעצור באיזה סופר על הדרך ולקנות יוגורט או גבינה, ולעשות סנדויץ שיש בו חלבון, ויש היום בכל מקום, אפילו בסטארבקס, סלט מוכן כזה עם ביצה או חתיכת עוף.

ועל הקטע של החלבון אני כן אובססיבית, כי חלבון לא רק שהוא שומר על מסת השריר שלנו אני גיליתי גם שכשאני אוכלת מספיק חלבון זה מוריד את הצורך שלי בפחמימות ובמתוקים, זה פשוט מאזן לי את התיאבון.


3. בחופשה אני בדרך כלל הולכת הרבה יותר מאשר בבית, השעון הזה מראה לי כמה צעדים אני הולכת ביום, אבל אם אין לך שעון כזה אפשר פשוט להעזר באפליקציה של צעדים בטלפון,

רוב הימים כשאני בחופשה אני בקלות עושה 15,000 צעדים, ויש ימים שאני מגיעה גם ל 20,000 צעדים.

ואני יודעת שבממוצע 1400 צעדים זה קילומטר אחד,

ועל כל קילומטר שאנחנו הולכות אנחנו שורפות קלוריות כמו המשקל שלנו, למשל אני שוקלת 55 קילו אז כל קילומטר שאני הולכת זה 55 קלוריות.

אז אם הלכתי 14,000 צעדים ביום זה 10 ק"מ שזה עוד 550 קלוריות בונוס מתנה. שווה, לא??


4. הטיפ הרביעי שלי זה לא להפסיק להתאמן. אצלי אין לוותר על אימון בוקר, גם כשאני בחופשה, ואפילו כשאני בחדר פיצי, אני מתאמנת, אין תירוצים,

אני תמיד עושה איזשהו אימון שמתבסס על משקל הגוף, זה עושה לי להרגיש טוב, ככה אני לא יוצאת יותר מדי מהרוטינות שלי,וזה מחזיק אותי במסגרת.

אני תמיד לוקחת איתי גם רצועת יוגה ועושה את היוגה שלי פעם בשבוע.

אז הנה לסיכום הדברים שאני עושה כדי לא לעלות במשקל כשאני בחופשה–

1 אני נשארת בתוך טווח הקלוריות שהגוף צריך

2 אני אוכלת חלבון בכל ארוחה

3 אני מתאמנת בצורה הכי אפקיבית שאני יכולה

4 ואני מקבלת את זה שזה לא יהיה מושלם, אבל אני עושה את המקסימום שאני יכולה


עכשיו את יודעת שאת יכולה להנות מארוחות שחיתות כשאת בחופשה, בלי לחזור הביתה עם משקל עודף שאחכ צריך נורא נורא להתאמץ בשביל להוריד אותו.


12 צפיות
backhome2.png
bottom of page