top of page
back.png

איך להראות ממש טוב בזום, בשיחות וידאו, ווטסאפ

אנחנו בתקופה חדשה שבה חלק גדול מהתקשורת שלנו עם אנשים עבר לאונליין, גם עבודה וגם עם משפחה וחברים, וקשה להראות טוב בשיחות וידאו, כמו זום, ווטסאפ ופייס טיים.

אני רוצה לשתף אתכן בכמה טריקים שיעזרו לכן להראות ממש טוב באונליין.

  1. תאורה זה הדבר מס' #1 – התאורה הכי מחמיאה זה אור יום טבעי שמגיע אלינו מהחלון, אבל לא שמש חזקה וישירה שנופלת על הפנים, כי זה יהיה יותר מדי בהיר, וייצור אפקט כמו סרט שרוף מחשיפת-יתר, אלא אור רך, אם זאת שיחת וידאו שאת עושה מהטלפון אז את פשוט יכולה לקחת כמה דקות כדי להסתובב בבית ולבדוק איפה יש בשעה הזאת של היום את האור הכי מחמיא את פותחת את המצלמה של הטלפון ככה שהיא פונה אליך, ואת מסתכלת על הפנים שלך עד שאת מוצאת את האור הכי יפה בבית שבא מהחלון ומאיר את הפנים, בלי צללים, אם התאורה מגיעה מאחוריך, זה לא ייראה טוב כי הפנים יהיו מוצללות, אם האור מאיר רק צד אחד של הפנים שלי, והצד השני כולו בצל, זה גם לא טוב, אבל אם אני פונה כשהפנים שלי מופנות אל החלון, אז האור הופך להיות הרבה יותר מחמיא. למזלנו בישראל יש שמש רוב ימות השנה אז אין בעיה למצוא אור יום מחמיא. אם זאת פגישת עבודה ואת צריכה לשבת מול מחשב אז התנועה שלך בבית מוגבלת ואז התאורה בהתאם למקום שאת יושבת, אז אני הולכת להראות לך את הטריקים שלי שלמדתי מעשרות ראיונות זום שצילמתי לקהילה שלי, ורוב הראיונות שאני עושה הם בשעות הערב כשאין תאורת יום טבעית, ואז צריך לייצר אור מחמיא. אז מתחילים מלמצוא מנורה קטנה כלשהי, מנורת שולחן, מנורת חדר שינה, וממקמים אותה ככה שהיא תהיה מאחורי המסך של המחשב ותאיר את הפנים שלך. עוד אופציה זה לקנות רינג לייט קטן שממקמים על המחשב, יש לזה תפס, אז זה לא לוקח הרבה מקום, ויש לזה דרגות שונות של אור, חלש או חזק לפי הצורך, לי יש רינג לייט עם שני מקורות תאורה (אני מראה לך אותו בסרטון) אבל גם רינג לייט אחד עושה את העבודה, ויש לזה אופציות של תאורה חמה או קרה, ואת יכולה לבדוק מה עובד בשבילך, אני יותר אוהבת אור חם.

  2. הזווית של המצלמה - הזווית הכי פחות מחמיאה זה כשהמצלמה מצלמת אותנו מזווית נמוכה ואז אנחנו מסתכלות כלפי מטה והמצלמה מצלמת את הצואר הכפול. הזווית האידאלית היא שהמצלמה טיפה מעל גובה העיניים שלנו, בצורה כזאת שגורמת לנו להרים את הסנטר ולפתוח את העיניים ואם המחשב שלך מונח על השולחן אז מה שאת יכולה לעשות זה לקנות מסך גדול עם רגלית מתכווננת. זה לא דבר מאוד יקר וזה גם מאוד מקל על העיניים כשעובדים כל כך הרבה שעות מול המחשב, או שאת יכולה להגביה את המחשב על ידי זה שתשימי אותו על משהו מספיק יציב, בצורה כזאת שהמצלמה תהיה קצת מעל לגובה העיניים שלך, אבל לא יותר מדי גבוה שיראו רווח קטן מעל לראש, עוד דבר חשוב זה לא לשבת קרוב מדי למצלמה, כי המצלמה מצלמת בצורה מעוותת -האיבר הכי קרוב למצלמה, שזה בדכ האף ייראה הכי גדול, מרחק טוב זה מרחק של בערך זרוע מהמצלמה. ואני ממליצה לבדוק את כל זה. כנסי לזום לפני שמתחילה הפגישה שלך, תלחצי על פגישה חדשה ועכשיו את יכולה לראות את עצמך ולתקן את התאורה או את הזוית של המצלמה.

  3. אם בא לך להשקיע קצת באיפור בשיער ובאאוטפיט - מה שאת לובשת בחלק העליון מאוד משפיע כי זה מה שיראו, אז אני מציעה ללכת על בגד בצבע אחד בלי הדפסים וקשקושים כי זה עלול לרצד בעיניים, שימי לב אם גם לך יש baby hair כמו שלי שמתעופף לכל הכיוונים אז להקדיש רגע לפני שעולים לזום כדי טיפה להרטיב אותו ולסדר אותו, ואם יש לך יותר מרגע ואת ממש רוצה להשקיע אז תרטיבי את החלק של השיער שקרוב לפנים, ותעצבי אותו, תוסיפי קצת איפור קל, בדיוק צילמתי לכן סרטון על איך להתאפר מעל גיל 40/50(לשים לינק) ואת יכולה למצוא אותו בערוץ שלי.

  4. הרקע - אם החדר מאחור מסודר ופרזנטטיבי אז זה מעולה, אם לא אז יש את הרקעים בזום, שהאמת לכולם כבר נמאס לראות את הגלקסיה או את החוף הטרופי, אז כנסי ל- canva ותמצאי לך רקעים שמתאימים לתחום או לנישה שלך, תוסיפי את הלוגו שלך אם בא לך, ותעלי לזום.31 צפיות
backhome2.png
bottom of page