top of page
back.png

לעבוד מכל מקום בעולם עם אפשרות לחופשות ארוכות: איך למצוא עבודה מרחוק

עודכן: 2 בדצמ׳ 2021

בחודשים האחרונים ביליתי 3 שבועות בניו יורק וחודש בפורטוגל, וקיבלתי מבול של שאלות,

חלק כתבו לי שנתתי להן השראה, הן גם רוצות להתחיל לעבוד מרחוק, ומאיפה מתחילים, וחלק רצו לדעת איך אני יכולה להרשות לעצמי נסיעות כאלה.

אז החלטתי לצלם סרטון על איך מגשימים את החלום הזה בשלושה צעדים, גם בשביל מי שיש לה עסק משלה וגם בשביל מי שעובדת בתור שכירה.

אחת הסיבות שאני אוהבת כל כך את העבודה שלי בתור מנהלת קהילה, זה בגלל שאני יכולה לעשות אותה מכל מקום בעולם.

את הקהילה הקמתי לפני שש שנים אבל כבר לפני 22 שנים אני התפטרתי מהעבודה המצוינת שלי בתור פסיכולוגית בחברת הייטק, התפטרתי כשהבת הבכורה שלי נולדה ומאז בעצם אני עצמאית ואני עובדת אונליין.

בתקופה שגידלתי את הילדות בניתי כמה אתרי אינטרנט בעצמי, האתרים האלה הכניסו לי כסף בזמן שאני ישבתי בבית. עבדתי על האתרים בימים שיכולתי לעבוד, ובתקופות אחרות שהילדות היו חולות או בחופש, לא הייתי עובדת עליהם בכלל. זה נתן לי את החופש שרציתי גם להישאר בבית וגם להיות פנויה לילדות.


איך אתר או בלוג כזה מכניס כסף?

בהתחלה את עובדת מאוד קשה כדי להעלות תוכן שווה ואיכותי שימשוך אנשים לקרוא ולעקוב, אחר כך, אחרי שנה או שנתיים את עושה לתוכן הזה מונטיזציה, זאת אומרת את מוכרת משהו, אם זה באמצעות Affiliate links, או מודעות של גוגל אדסנס, או ebook שאת כותבת ובו את מלמדת משהו בתחום שלך, או שילוב של כל הדברים האלה יחד, אני עשיתי שילוב, ואז התוכן שלך הופך להיות ערוץ להכנסה פסיבית.

אבל היום להקים אתר או בלוג כזה כבר לא מספיק, היום צריך להראות נוכחות בכל ערוצי המדיה החברתית כדי שאנשים יכירו אותך, ומשם יגיעו לקרוא את התוכן שלך באתר. היום גם הכוח של הטקסט הכתוב וגם של תמונות מאוד יורד ואנשים מצפים לראות אותך גם בוידאו, בלוג לא יספיק.


אז אם יש לך כבר עסק אז הצעד הראשון זה להעביר אותו אונליין, כולנו הבנו בתקופה האחרונה כמה חשוב להיות אונליין כדי שהעסק ישרוד.


יש עוד דרכים לייצר הכנסה פסיבית, למשל לייצר קורסים.

יש היום פלטפורמות מעולות למכירה של קורסים, את רק צריכה לייצר את התוכן, את הסרטונים, וגם זאת לא בעיה גדולה, אפשר לגמרי לצלם עם הטלפון היום, חלק גדול מהחומר שאתן רואות בסרטונים שלי אני מצלמת מהטלפון כי זה נוח וקל, ובמיוחד כשמסתובבים בחול, לא תמיד בא לי להיסחב עם המצלמה כל היום.

כל אחת מאתנו יכולה ללמד משהו, ואל תגידי לי שאת במקצוע שאי אפשר לעשות אונליין, כמו ספרית או קוסמטיקאית, אני מכירה מישהי שפתחה קורס על איך לטפח את השיער באופן טבעי ויש לה חצי מיליון עוקבים מכל העולם, אז אין תירוצים.


יש עוד דרכים לייצר הכנסה פסיבית כדי להגשים את החלום הזה, באמצעות השקעות ובאמצעות נדל"ן.

אני עשיתי תחקיר רציני על איך לפזר את ההכנסות שלי בצורה כזאת שיהיה לי גם מקסימום בטחון וגם לשלם כמה שפחות מס, הכל באופן חוקי לגמרי כמובן, וגם בעזרת אזרחות נוספת שביקשתי.

אם את עובדת בתור שכירה בחברה, הרבה חברות הפנימו את השינוי ומאפשרת לעובדים שלהן לעבוד מהבית, אז אם יש לך את הגמישות לעבוד מהבית.

אז זה לא משנה אם את בחוף בפורטוגל, בסנטרל פארק בניו יורק או בבידוד בפתח תקווה. כל עוד הלפטופ איתך, את יכולה לעבוד.

את יכולה להציע לבוס שלך לעשות ניסיון לעבוד מרחוק, לתקופה של כמה שבועות ולראות איך זה הולך.

ואם מקום העבודה שלך לא נותן את הגמישות הזאת, ואת בכל זאת רוצה את סגנון החיים הזה שבו אפשר לעבוד מכל מקום בעולם, אז הצעד הבא זה לחפש חברה שכן מאפשרת לך לעבוד מרחוק, או להתחיל לעבוד בתור פרילנסרית במקצוע שלך.

את יכולה לחפש עבודות פרילנס באתרים כמו fiverr או Upwork או לפרסם אצלנו במאגר המומחים לנשים מעל 40/50, ולהתחיל לקבל לקוחות. אני אשים לינק על יד הסרטון הזה.


מה היתרונות של לעבוד מרחוק?

  1. הרבה פחות הוצאות: מבחינת לינה - כשהייתי בפורטוגל ובן הזוג שלי נסע לארה"ב לבקר את הנכדה החדשה שלו, השכרנו את הבית לחודש. פשוט פרסמנו בקבוצות פייסבוק ייעודיות. אופציה נוספת היא החלפת בתים, כשהייתי בניו יורק עשיתי החלפת בתים עם בני דודים שלי, אבל יש גם אתרים להחלפת בתים. חוץ מזה, בפורטוגל אני יכולה לחיות ברמת חיים שלא הייתי יכולה להרשות לעצמי בארץ, הרבה יותר זול פה. ארוחה מלאה במסעדה עם דגים או בשר עולה 10-15 יורו.

  2. שילוב בין להיות תיירת לעובדת - מבחינת עבודה, אני עובדת כל יום. בהתחלה נורא מתלהבים ומסתובבים כל היום בחוץ אבל אז מגלים שאי אפשר להיות תיירים כל הזמן, זה מאוד מעייף וזה מתיש לספוג את כל הגירויים יום אחרי יום, וגם העבודה סובלת, אז כל יומיים שלושה אני עושה לי יום שאני ממש מתכנסת ונשארת במלון, ונותנת פוקוס על העבודה. חוץ מזה אני מגלה שלאנשים יש המון הבנה למצב, חלק מהלקוחות שלי מתייחסים לזה כמו אל משהו לא רלבנטי בכלל, וחלק לדעתי בכלל לא שמו לב שאני בחו"ל.

  3. לשים לב גם להפרשי השעות וזה משהו שצריך לחשוב עליו מראש. כאן בפורטוגל זה לא כזה ביג דיל כי זה רק שעתיים הפרש, אבל בניו יורק הייתי מתעוררת ובארץ כבר היה אמצע יום עבודה וזה היה קצת יותר מאתגר.

עכשיו את יודעת שלעבוד מכל מקום בעולם עם אפשרות לחופשות ארוכות זה משהו את יכולה להגשים.

260 צפיות
backhome2.png
bottom of page