top of page
back.png

טיפים שווים איך לפגוש חברות חדשות מעל גיל 40/50

קחי לך כוס תה או כוס קפה, או קקאו חם מה שאת אוהבת כי אני הולכת לדבר היום על נושא ממש חשוב וזה החברות שלנו.הרבה פעמים בגיל שלנו, אחרי שהשקענו הרבה שנים בלגדל את המשפחה, והשקענו בקריירה שלנו, אז אנחנו מוצאות את עצמנו בסביבות גיל 50 שאנחנו מרימות את הראש מהמירוץ הזה

ועושות איזה חשבון נפש בעקבותיו אנחנו עושות כל מיני שינויים.

אנחנו לומדות להכיר את עצמנו מחדש, ולפעמים אנחנו מבינות שהשתנינו,

ויש לנו הרגשה שנתקענו עם מעגל של חברות מפעם, ובא לנו להכיר חברות חדשות ומעניינות שיתנו לנו השראה,

לצאת איתן לעשות את שביל ישראל, לנסוע איתן לחוץ לארץ, או סתם לשבת ולדבר מהלב בלי הסתרות.

הילדים גדלו ויצאו מהבית, הרבה פעמים יש גם שינוי בסטטוס המשפחתי שלך, הרבה נשים מוצאות את עצמן לבד פתאום.

ואם התגרשת או התאלמנת את מרגישה פתאום שהחברות הישנות לא מבינות מה את עוברת, ומעגל החברות שלך מצטמצם.

זה יכול להיות טיפה מאתגר לייצר חברויות חדשות בגיל הזה, כי אנחנו כבר לא מחוברות לכל המסגרות שהיינו מחוברות פעם, השכונה, בתי ספר של הילדים, שם היינו פוגשות אימהות אחרות שהיו קבוצת התמיכה שלנו כשגידלנו את הילדים.


יצא לי לקבל בזמן האחרון כמה וכמה הודעות בפרטי מנשים שכתבו לי שהן התגרשו או התאלמנו והן מרגישות מאוד לבד, או שהילדים יצאו מהבית והן פשוט חייבות חברות חדשות.

חברויות זה משהו שממש עוזר לנו להרגיש טוב, יש מחקרים שמראים שקשרים חברתיים זה משהו שממש משפיע על הבריאות הפיזית שלנו.

אני רוצה לעשות כל מה שאני יכולה כדי לעזור, אז אספתי לכן כמה רעיונות שווים וטיפים שעובדים כדי לעזור לך לייצר חברות חדשות ולהרחיב את המעגל החברתי שלך.

ואת הסיפור הכי משוגע שעשיתי כדי לפגוש חברות חדשות שמרתי לסוף.


  1. להיות חברה של עצמך - את צריכה לגלות מחדש את עצמך, מה את אוהבת לעשות, איזה פעילויות מדליקות אותך, מה עושה לך טוב, הליכה בשפת הים, יוגה, מדיטציה, לרקוד, לצייר לטייל בחו"ל. הדברים שאת אוהבת לעשות אלה הדברים שעושים אותך שמחה, וזה האנטי אייג'ינג האולטימטיבי בעיני. ברגע שאת יודעת מה את אוהבת לעשות אז אני ממליצה להצטרף לקבוצות שעושות את זה יחד, רטריט של מדיטציה, book club או נסיעה לחו"ל בקבוצה.

  2. לאמץ כלב - ואם לא לאמץ, לפחות להתנדב. אני ממש אוהבת חיות, והדבר הראשון שעשיתי אחרי שהתגרשתי ומצאתי את עצמי לבד בחלק מסופי השבוע זה להתנדב בעמותה של כלבים בשבתות, להוציא את הכלבים לטיול, ואחר כך משם זה התפתח לזה שאני עושה אומנה לכלבים, ועד היום לקחתי לאומנה 9 כלבים בכל מיני גדלים וצורות ומצבים, וגילאים, ומצאתי להם בית, למה כלב זה דבר טוב? כלב זה קודם כל דבר מאוד מנחם ומרגיע, שאפשר לחבק אותו כל פעם שצריכים, ומעבר לזה שכל כלב שאת לוקחת מעמותה זה כלב שאת מצילה ממש מחיים עצובים בכלוב, וככה את גם מפנה מקום לכלב חדש בעמותה כי העמותות מוציאות כלבים מהסגרים עירוניים, ובהסגרים הורגים את הכלבים בסופו של דבר, כי אין להם מקום, אז לאמץ כלב זאת מצווה ממש, ומעבר לכל הטוב הזה, שמתי לב שכלב זה משהו שמכריח אותנו לצאת החוצה להליכות, שזה דבר נהדר, וכלב זה גם דבר שמחבר בין אנשים באופן מאוד לא פורמלי, בעלי כלבים תמיד מדברים אחד עם השני בגינת כלבים או בפארק, בן כמה הוא, איזה סוג זה, מספיק שאת נותנת מחמאה לכלב, כל בעלי הכלבים נורא נמסים כשאומרים להם דברים טובים על הכלב שלהם, ומכאן מתפתחת שיחה ואפשר להכיר ככה הרבה אנשים.

  3. ליזום שיחות עם אנשים - אני יודעת שלפעמים זה מאתגר לפתוח בשיחה עם אנשים שאת לא מכירה, והרבה פעמים אנחנו מרגישות חוסר בטחון, ואנחנו מתביישות ליזום, אבל לפעמים חיוך וגישה חיובית זה ממש עובד. אני עובדת מהבית ואני עובדת אונליין בניהול הקהילה, ובגלל זה יש לי המון חברויות עם נשים מדהימות שנוצרו אונליין, אבל יצא לי לא פעם ולא פעמיים שנשים פנו אלי בחיים האמיתיים והתחילו לדבר איתי, למשל עמדתי בתור בפטיסרי לקנות עוגות למפגש קהילה שלנו ומישהי שמעה אותי אומרת שזה לאירוע של עשרים נשים והיא פשוט שאלה אותי אם היא יכולה לבוא גם, שזה מקסים בעיני, ואמרתי לה כן.

  4. הדבר הכי משוגע שעשיתי זה כשטיילתי לבד בפורטוגל והגעתי לפורטו בדיוק בראש השנה, וביאס אותי להיות לבד אז פשוט עשיתי חיפוש בפייסבוק למילה פורטו, ועלו לי שני פוסטים של ישראליות שהיו באותו הזמן בעיר, ופשוט כתבתי לכל אחת מהן הודעה, היי נעים להכיר, גם אני נמצאת בפורטו, אמרתי לעצמי על החיים ועל המוות, מקסימום יחשבו שאני משוגעת, והקטע הוא שהן ממש שמחו לפגוש אותי. עם כרמית נפגשתי ומיד היה לנו חיבור מטורף כי גם היא מנהלת קהילה, אז היה לנו המון על מה לדבר ועזרנו אחת לשנייה עם הצילומים, ועם מיכל נפגשתי לקפה והיא מאוד בקטע של השקעות בפורטוגל וגם אני, אז אנחנו עכשיו חושבות איך לעשות משהו יחד.

לפעמים קפיצות האומץ האלה מהעולם הוירטואלי לחיים האמיתיים זה כל כך שווה את זה.

כשאת לוקחת סיכון ונפתחת לדברים חדשים מתחילים לקרות לך דברים נהדרים ובלתי צפויים בחיים.

בגלל זה אני יוזמת עכשיו מפגשים של הקהילה– שאני קוראת להם בליינד-דייט חברות חדשות, שאני מזמינה רק חברות מהקהילה שאני לא פגשתי קודם בחיים.

ומכל מפגש כזה אני מרגישה שאני, וכל מי שמגיעה למפגש, יוצאת עם חברה חדשה אחת או שתיים או שלוש, כי בכל מפגש כזה את פוגשת בבת אחת חמש עשרה או עשרים בנות.

אנחנו עושות פעילות שאני מנחה שבה אנחנו מדברות מהלב ובלי שיפוטיות, וזאת הזדמנות להכיר נשים מדהימות.


15 צפיות
backhome2.png
bottom of page