top of page
back.png

5 דברים שכל אישה צריכה להפסיק לעשות אחרי גיל 40/50

הגיל הזה הוא תקופה נהדרת בחיים שלנו אבל גם קצת מסובכת. זה באמת גיל המעבר.

זה מעבר בין התקופה בחיים שלנו שבה אנחנו מתאימות את עצמנו לכל מיני סטנדרטים חברתיים שמצפים מאתנו. ללמוד, לעבוד במקצוע מסוים, לחיות בזוגיות ולהקים משפחה, וסביבות גיל 50 יש לנו יותר זמן פנוי לעשות דברים בשביל עצמנו, וגם יש לנו אפשרות להסתכל על הסטריאוטיפים החברתיים ולבדוק מה מתאים לנו ומה לא.


המון פעמים אני שומעת נשים אומרות זה כבר לא לגיל שלי, מאוחר מדי להגשים את החלום הזה,

וזה נראה לי ממש חבל כי תכלס יש לנו עוד 30 שנה טובות, לפחות, וכדאי לעשות כל מאמץ כדי להיות מאושרת.

אני חושבת שהחופש שיש לנו בתקופה הזאת בחיים הוא קודם כל חופש בראש, ואני חושבת שהפכתי להרבה יותר מאושרת בזכות זה שהפסקתי לעשות כמה מהדברים האלה שאני תיכף אדבר עליהם.


  1. הפסקתי לחכות והתחלתי להיות יותר פרואקטיבית בחיים שלי – התחלתי להפוך את החלומות שלי למציאות, למשל טיילתי לבד חודש בפורטוגל, כולל לנהוג שם, עוד חלום שאני מתחילה להגשים זה להשקיע בנדל"ן בחו"ל, ואני מספרת את כל זה לא כדי להשוויץ אלא כדי להראות לכן שזה אפשרי. אני בנאדם עם המון חרדות, ואם אני מצליחה לעשות את כל הדברים האלה זה בזכות זה שאני מבינה שאומץ זה לא ההיפך מפחד. גם מי שמגשימה את החלומות שלה יש לה פחדים, אבל חשוב להבין שאנחנו צריכות ללמוד להכיל את הפחדים שלנו, להבין שהם שם וזה בסדר, ובכל זאת לצאת ולעשות את הדבר שאנחנו רוצות, ולהיות מסוגלות תוך כדי זה לעשות תחזוקה רגשית ועבודה מנטלית כדי לחזק את עצמנו מבפנים.

  2. להפסיק לתת בלי גבולות – לי היה רפלקס מותנה כשיש למישהו בעיה או מצוקה, אני הייתי מתגייסת מיד לעזור, ולהרבה נשים שאני מכירה יש את זה. אנחנו פשוט מתוכנתות לטפל באחרים לפני שאנחנו דואגות לעצמנו, ואם אנחנו אומרות לא, אז אנחנו מרגישות מאוד אשמות. והרבה פעמים נשים מגיעות למצב של אפיסת כוחות בלי לבדוק אם מה שהן לוקחות על עצמן זה מתאים להן. כאילו שזאת לא שאלה לגיטימית. אם את לא מטפלת בעצמך, לא יהיה לך מה לתת לאחרים, בדיוק כמו שבמטוס אומרים לשים קודם מסיכת החמצן על עצמך כדי שתוכלי לעזור לאחרים. אז אם יש לך מערכת יחסים שאת מרגישה בה כעס, תסכול, לא נעים לך להגיד לא, זה כאילו לא לגיטימי, תשאלי את עצמך מה את עושה שם שאת לא רוצה לעשות. אחרת את התסכול אנחנו מחליפות באכילה רגשית או בכל מיני התנהגויות אחרות לא בריאות. אחד המקומות שאנחנו הכי נשאבות לתת בלי גבולות זה הילדים שלנו, שלמרות שהם גדלו כבר ועומדים בזכות עצמם, יש לנו נטייה לפתור להם את כל הבעיות. וכמובן כולנו רוצות לתת לילדים, אבל צריך לאפשר להם להתמודד באופן עצמאי כדי שיצמיחו את היכולות שלהם להסתדר בעולם. ובעיקר חשוב להתחיל להעביר להם את המסר שיחסי הכוחות השתנו. אנחנו כבר לא האימהות החזקות שהיינו פעם, אין לנו את אותם הכוחות, וגם הם צריכים לעזור לנו. מערכת יחסים זאת דרך דו צדדית, זה מה שאני תמיד אומרת לבנות שלי.

  3. להפסיק ללכת על עקבים – גם אני אוהבת להראות גבוהה ונשית אבל הנזק שזה עושה לי זה פשוט יותר מדי. אני הפסקתי ללכת על עקבים קודם כל כי אני פשוט ראיתי שאני נופלת יותר כשאני עם עקבים, ואני לא רוצה לקחת את הסיכון. נעלי עקב גם דוחפות את האצבעות של הרגליים אחת על השנייה והם בעצם משנות את המבנה של כף הרגל. אני מכירה לא אישה אחת ולא שתיים שהיו צריכות לעשות ניתוח בכף הרגל בגלל שהלכו הרבה על עקבים. וחוץ מזה התנוחה של הרגל כשאנחנו הולכות על עקבים היא מקצרת את הגידים בחלק האחורי של הרגל, והיא גם מפעילה הרבה לחץ על הברכיים. אז לא תודה, אני סיימתי עם מכשירי העינויים האלה ואני הולכת רק עם שטוח ונהנית מהחיים.

  4. להפסיק לבלות עם אנשים שלא עושים לנו טוב – אנחנו חייבות להפסיק לבזבז זמן על חברות רק בגלל שלא נעים לנו להפסיק להיפגש איתן כי אנחנו חברות כבר 20 שנה. מה שחשוב זה מה שאת מרגישה. חברות שלא מפרגנות לנו, או שלא שמחות בהצלחה שלנו, או שסתם משעממות אותנו כי תחומי העניין שלנו השתנו במשך השנים, וכשאת חוזרת מפגישה איתן ואת מרגישה עייפה או שהפגישה לא הטעינה אותך באנרגיה של שמחה, אז ממש חבל כי בזמן הזה היית יכולה לפגוש חברות חדשות. אז אני מזמינה אותך למפגשי הקהילה שלי, בליינד דייט חברות חדשות, כדי לפגוש נשים מדהימות שייתנו לך השראה והבנה עמוקה יותר של עצמך דרך החשיפה של אחרות ושלך. תוכלו להצטרף למפגש מכאן

  5. להפסיק להתעלם מהנושא הכלכלי – השקעות, ביטוחים, מקורות הכנסה נוספים לפנסיה, כל הנושאים "המשעממים" האלה. אני הפסקתי להעביר את האחריות לבן זוג שלי ביום שהתגרשתי, ואני רוצה להגיד לך שזה תענוג לקבל את ההחלטות החשובות. וזה כמו שריר שמתחזק. זה נורא חשוב כי תוחלת החיים של נשים ארוכה יותר מאשר של גברים, וגם לפי סטטיסטיקה לפחות 50% מהנישואים מסתיימים בגירושין, אז יש סיכוי גדול שאת תחיי לבד לפחות כמה שנים. אז עדיף ללמוד איך לנהל את הכסף שלך בעצמך עכשיו, ולא כשקורה משהו.

איזה עוד דברים את היית מוסיפה לרשימה של דברים שצריך להפסיק לעשות אחרי גיל 40/50?

16 צפיות
backhome2.png
bottom of page