top of page
back.png

10 דברים שכל אישה מצליחה כלכלית עושה וכדאי גם לכן

שוטפים לנו בלי סוף את המוח שלדאוג לעצמך זה לשים מסיכת פנים, או לדאוג שהשיער שלנו יהיה מבריק, ושתהיה לנו מלתחה מתאימה לקיץ. אין שום דבר רע בטיפולי ביוטי, או בבגדים, גם אני אוהבת את זה, אבל אלה פעולות שבטווח הארוך לא יעשו הבדל מהותי בחיים שלך.


מה כן יעשה הבדל?

העצמאות הכלכלית שלך, זה מה שיאפשר לך לעשות את מה שאת רוצה, אבל בדיוק את מה שאת רוצה!! חופש בחירה מוחלט.

לפרוש מוקדם מהעבודה, לפתוח עסק, לטייל בעולם, לתרום למטרות שחשובות לך.


אז בעצם, לטפח את עצמך ולדאוג לעצמך זה קודם כל לדאוג לעתיד שלך.

וזה אומר לעשות גם דברים שפחות נוח לך לעשות אותם עכשיו, אבל בטווח הארוך הם אלה שייתנו לך הכי הרבה תמורה על המאמץ.


למה אני מתכוונת?


רובנו נשים מצליחות מבחינה מקצועית, מרוויחות, ומודעות לתקציב המשפחתי, אבל כשזה מגיע לענייני השקעות, ביטוחים ויצירת מקור הכנסה נוסף, רובנו זזות הצידה ונותנות לבני הזוג שלנו לקבל את ההחלטות הגדולות והחשובות, ואלוהים אדירים כמה שזה מסוכן.


  1. אנחנו צריכות להבין שלא לדעת איך לנהל את הכסף שלנו זה מסוכן מאוד, אם חס ושלום יקרה משהו ואת תישארי לבד!! לפחות 50% מהנישואים מסתיימים בגירושין, שלא לדבר על זה שתוחלת החיים של נשים ארוכה יותר אז בכל מקרה יש סיכוי שאת תהיי לבד לפחות כמה שנים. ואז איך תדעי איך לנהל את הכסף שלך בעצמך? לכן עדיף ללמוד את כל הדברים האלה עכשיו, ולא כשקורה משהו.

  2. יש לי חדשות בשבילך גם גברים עושים טעויות בהשקעות, ועכשיו אני הולכת להפתיע הרבה אנשים כשאני אספר שמחקרים מראים שנשים הן משקיעות טובות יותר מאשר מגברים. כמה יותר טובות? תלוי במחקר, עשו על זה הרבה מחקרים, אבל נשים משיגות בין 1.5-4 אחוז יותר תשואה שנתית על ההשקעות שלהן. ואם את בטח חושבת, מה זה כבר אחוז וחצי? אבל 1.5 אחוז על מיליון שקל על פני 30 שנה זה הבדל של 600,000 שקל בחסכון. ועכשיו תחשבי מה את יכולה לעשות עם 600,000 שח. אז אל תוותרי על התרומה שלך בקבלת החלטת בנושאים הפיננסיים הגדולים. שיקול הדעת שלך והאינפוט שלך חשובים מאוד.

למה נשים זזות הצידה כשמדובר בהשקעות?

  • כל הנושא הכלכלי נראה לנו נורא מסובך, וגם ככה אנחנו מג'נגלות בין העבודה, לבית, למי יש כוח להתעסק גם בזה?

  • הדבר הנוסף שנשים מצליחות כלכלית עושות זה מו"מ על השכר שהן מקבלות. הרבה נשים מרגישות לא בנוח לדבר על כסף, לא מעיזות לשאול אפילו מה השכר לעבודה שהן מתראיינות אליה. כי ככה חינכו אותנו החברה שלנו מעודדת גברים לדבר על כסף, לעשות כסף, ולבקש עוד כסף אבל כשנשים עושות את אותם הדברים, אומרים לנו שאנחנו דורשות יותר מדי, שאנחנו צריכות להגיד תודה על מה שיש, ושלדבר על כסף או לרצות יותר כסף זה לא מקובל. אבל אחת הסיבות לפערי השכר בין גברים לנשים זה בגלל שנשים לא מתמקחות על השכר שלהן, הן גם לא עושות מחקר שוק כמו שצריך כדי להבין מה השכר המקובל בתחום שלהן, והן לא יודעות שחברות מצפות שמועמדים יתמקחו איתן. זה חלק מהתהליך, ומי שלא מתמקחת יכולה להפסיד עד 30% בשכר שלה.

  • לפני 12 שנים גם אני הייתי קלולס בענייני כספים, כשהייתי מדברת עם הבנק כי לא הבנתי מה הם אומרים, מה זה ריבית, מה זה אגרות חוב, ולא העזתי בכלל לחשוב שאני מסוגלת להשקיע, והכנסה פסיבית לא תיארתי לעצמי שאני מסוגלת לייצר לעצמי דבר כזה ואז לקחתי קורסים בנושא התנהלות- כלכלית לנשים, קיבלתי ביטחון והתחלתי בקטנה מלהתמקח עם הבנק על עמלות, לא הסכימו להפחית עברתי לבנק אחר, התחלתי להשקיע במניות, התחלתי לקרוא את מוסף הכלכלי וממש להבין מה כתוב שם, והתחלתי לשאול את השאלות הנכונות בלי להרגיש נבוכה, ולהתעקש שיסבירו לי במילים ברורות עד שאני אבין.

  • וזה מביא אותי לדבר האחרון – תלמדי מנשים ולא מגברים. אנחנו מפחדות לשאול "שאלות טיפשיות" כשאנחנו בחברה של גברים, ואיך להגיד את זה... חלק מהגברים גם רוצים שנחשוב שזה נושא מאוד מסובך כדי שלא נתערב להם, או כדי שהם לא יצטרכו להסביר לנו דברים שהם בעצמם לא מבינים.

דווקא השנה יכולה להיות שנה מצוינת בשבילך להשקיע בעצמך וללמוד את זה, אנחנו פחות נוסעות, יותר מבלות בבית ועכשיו את יודעת שהשכלה פיננסית זאת ההשקעה הכי טובה שאת יכולה לעשות בשביל עצמך, ושזה מה שישנה לך את החיים יותר מכל דבר אחר.8 צפיות
backhome2.png
bottom of page